• Regulácia horenia ABRA 6.1
    Automatická regulácia horenia do
    optimálnych hodnôt

Automatická regulácia horenia ABRA 6.1

reguluje horenie do optimálnych hodnôt, po dohorení uzavrie prívod vzduchu

Automatická regulácia horenia kontroluje aktuálny stav spaľovacieho procesu a reguluje horenie do optimálnych hodnôt. Po dohorení paliva regulácia uzavrie prívod vzduchu na horenie, čo predĺži dobu tlenia aktívnych uhlíkov pahreby v ohnisku a zabráni odvetrávaniu využiteľného tepla. Technické inovácie sme zamerali na moderný dizajn a z praxe vychádzajúce riešenia: prenosný displej bez mechanického spojenia s komponentmi, jednoduché ovládanie a tiež robustnosť jednotlivých komponentov.
Displej
Komunikácia medzi displejom a riadiacou jednotkou prebieha bezdrôtovo. Displej je vyhotovený ako samostatne stojaci, čo znamená, že ho môžete umiestniť kdekoľvek v dome a mať tak všetky potrebné informácie poruke.

Klapka a dverový kontakt

Nová vzduchová klapka je zhotovená z 1 mm hrubej nerezovej ocele, aby sme tak zamedzili mechanickým deformáciám. Je osadená motorom SIEMENS s vratnou pružinou. Pri výpadku napájania sa klapka vďaka pružine automaticky otvorí a pošle informáciu o pozícii do riadiacej jednotky, čím zabráni následným chybám vzniknutým zo zlej pozície klapky.
Dverový kontakt
Bezkontaktný dverový spínač pracuje na princípe magnetických síl a teda nedochádza pri ňom k žiadnemu mechanickému pohybu. Z praktického hľadiska je takéto riešenie úplne bezúdržbové a celkom eliminuje vznik mechanických porúch.
Riadiaca jednotka
Nové telo jednotky je z hliníka, je vybavené farebnými konektormi a externým napájacím adaptérom. Inštalácia je preto veľmi rýchla a bezproblémová.